Rendszerüzenet

A nagyváradi várban lépett fel a Kodály Filharmonikusok

Várad összeköt – ezzel a mottóval zajlott 2019. június 24. és 30. között a Szent László Napok Nagyváradon, mely a térség magyarságának egyik legnagyobb nyári kulturális programsorozatává nőtte ki magát. A Kodály Filharmonikusok június 26-án este adtak koncertet a fesztiválon.

A hangverseny előtt a – hőség ellenére – szép számban megjelent közönséget és Debrecen szimfonikus zenekarát Zatykó Gyula főszervező üdvözölte a Szent László Egyesület nevében. Megköszönte, hogy a Kodály Filharmónia és Debrecen város e koncerttel is hozzájárul a kulturális kapcsolatok ápolásához, a cívisváros idén ugyanis kiemelt partnere a fesztiválnak, s több programot is jegyez a Szent László Napokon.

A Kodály Filharmonikusok a köszöntőt követően egy igazi nyáresti válogatást mutatott be az elmúlt évad repertoárjából. W. A. Mozart Figaro házassága vígoperájának népszerű áriáit Rendes Ágnes és Donkó Imre operaénekesek közreműködésével játszották el.

Ezt követte Mendelssohn III. („Skót”) Szimfóniája, mely a debreceni zenekar idei olaszországi turnéján több alkalommal is elhangzott. A koncertet a Liszt-díjas és Kiváló Művész valamint A Magyar Érdemrend tisztikeresztje címekkel kitüntetett Kovács László, a Kodály Filharmonikusok vezető karmestere dirigálta.

Fotók: Kodály Filharmónia Debrecen

További híreink

A Nemzeti Filharmonikus Zenekar vendégszereplése mindig fontos esemény a debreceni zenei életben: október 18-án, pénteken Korzó bérletsorozatunkban adnak vendégkoncertet Szabadi Vilmos MIDEM-, Liszt-, Prima-díjas hegedűművész közreműködésével, Hamar Zsolt Liszt-díjas karmester, az együttes zeneigazgatója vezényletével.

Muszorgszkij és Rimszkij-Korszakov operái kiállítás.

A 2019-es évben, melyet Oroszországban a színház évének nyilvánítottak, két zeneszerző kerek évfordulója kerül megünneplésre – Modeszt Petrovics Muszorgszkij (1839–1881) születésének 180. és Nyikolaj Andrejevics Rimszkij-Korszakov (1844–1908) születésének 175. évfordulója. A három esemény tiszteletére az Orosz Nemzeti Zenei Múzeum egy kiállítást állított össze, mely Magyarországon, Debrecenben is bemutatkozik.

Kollár Imre karmester a kilencvenes évek közepétől 12 éven át töltötte be a Debreceni Filharmonikusok zeneigazgatói posztját. 2019 augusztusában tért vissza, immár a Kodály Filharmónia Debrecen égisze alatt működő együtteshez Somogyi-Tóth Dániel igazgató-művészeti vezető felkérésére.